Siltinātie pārseguma veidņi DP

52,70 €*

Kāds daudzums materiāla jums ir nepieciešams?
Ievadiet nepieciešamā laukuma gabarītizmērus (m), A un B
A * B
Kopējais materiālu daudzums:
Rēķināt
Produkta kods: DP-CFS-230
Produkta informācija "Siltinātie pārseguma veidņi DP"
Lielas iespējas Dobeles panelis® veidņu sistēmai piedāvā arī P elementi pārsegumiem un jumtam, kas nodrošina uzlabotas alternatīvas plaši lietotajiem dzelzsbetona un vieglbetona paneļiem. Nelielais paliekošo veidņu svars ļauj samazināt nesošo konstrukciju vajadzīgo nestspēju. Arī pārseguma paliekošie veidņi ir viegli, tos var montēt bez smagās tehnikas, kas ir īpaši svarīgi būvobjektiem ar apgrūtinātu pieejamību vai darbiem lielā augstumā. Tādējādi energoefektivitātes rādītāji, projektam pielāgojot veidņu izmērus, sasniedzami ērtā darba procesā ar racionāli izmantotiem resursiem.
Parametrs Vienība
Platums 600 mm
Garums 500 - 10 000 mm
Augstums 180 - 320 mm
Ugunsreakcijas klase nav noteikts
Spiedes spriegums ≥27 kPa
Stiepes stiprība ≥100 kPa
Ilglaicīga ūdens absorbcija ≤5%

Veidņu vairoga uzstādīšana

Ja veidņu elementi tiek uzstādīti uz sienām, kuras nav uzbūvētas izmantojot sistēmu Dobeles panelis, pa visu perimetru jāierīko veidņu vairogi. Vairogu augstumam jābūt vienādam ar pārseguma kopējo biezumu— pārseguma veidņu elementa augstums (180-320mm) + betona slāņa augstums virs pārseguma veidņu elementiem (40-70mm). Ja sienam nav paredzēta papildus siltināšana, tad pie vairoga ievieto putpolistirola siltumizolācijas slāni. Pa perimetru izveido stiegrotu joslu no 4 stiegram ar diametru 10mm. Stiegras aptver ar aptverēm ar diametru 5mm vai 6mm, ar soli 25-30 cm. Betona joslas daļas minimālais platums ir 12 cm.

Armēšana

Kad veidņu elementi ir uzstādīti, veic veidņu ribu armēšanas darbus. Katrā riba veido armatūras karkasu, kurš sastāv no četrām stiegrām un aptveres. Augšējās divas stiegras var būt ar diametru 8 vai 10mm, bet apakšējo stiegras diametru aprēķina atkarībā no projektētā laiduma garumu, slodzes, betona markas u.c. faktoriem. Visas stiegras aptver ar aptverēm ar diametru 5 vai 6mm. Aptveru attālums citai no citas tiek aprēķināts sekojoši: 1/4 dalu no katras ribas malas aptveres izvieto ar attālumu, kas ir līdzvērtīgs – ribas augstums dalīts uz divi; ribas atlikušās daļas (vidu) aptveres jāatkārto ar soli 25-30 cm. Uz visas plaknes papildus novieto armatūras sietu ar diametru 5 vai 6mm un sieta acs izmēru ne lielāku, kā 200x200mm.

Atveres ierīkošana

Ja pārsegumā atveru lielums nepārsniedz 255mm, tad pirms betonēšanas, to ierīko starp veidņos iestrādātajiem profiliem. Savukārt, ja atvere ir lielāka, tad tai apkārt jāuzstāda vairogveidņi ar papildus stiegrojumu, kura daudzums un diametrs iegūstams aprēķina ceļā. Pirms betonēšanas ierīko arī komunikāciju izejas.

Betonēšanas darbi

Pēc tam, kad ir izvietota veidņu sistēma un nepieciešamais stiegrojums un ierīkoti nepieciešamie vairogveidņi, seko pārseguma betonēšana. Betonēšanu sāk no viena stūra un veic visā plaknē. Ja nākamais stāvs tiks būvēts izmantojot sistēmu Dobeles panelis, tad nesacietējošā betonā nepieciešams ievietot izejošo armatūru paredzamo sienu vietās. Betonu jāvibrē ar vibrolatu vai vibropirkstu.
https://www.dobelespanelis.lv/media/49/33/45/1616658967/Parsegumi_sistemas_montazas_instrukcija__Dobeles_Panelis.pdf